Eko-działanie - gniazda bocianie

21 marca, w pierwszy dzień wiosny 2015 roku zastęp strażaków z Rybarzowic przygotował do przyjęcia gniazda na których niebawem zagoszczą bociany. W tym roku zostały oczyszczone z zarastających je gałęziami, które zagrażają bezpiecznemu lądowaniu i startom bocianów,  2 gniazda z czterech występujących w Rybarzowicach. Prace te miały miejsce na ul. Beskidzkiej obok starego tartaku i ul. Morelowej. Takie przygotowania , ewentualne remonty gniazd od kilkunastu lat mają miejsce  w naszej miejscowości , a  prace te wykonują  strażacy z OSP Rybarzowice. Tym razem do pomocy przy tych działaniach został poproszony właściciel prywatnego podnośnika hydraulicznego Pan M. Klag. W działania te angażuje się również Wydział Ochrony Środowiska  Urzędu Gminy.


Zdjecie0006.jpgZdjecie0008.jpgZdjecie0053.jpgZdjecie0054.jpgZdjecie0055.jpgZdjecie0056.jpgZdjecie0057.jpg