Mieszkańcy po szkoleniach unijnych

Cannot find ALBUMY/2010/Kursy-unijne/Zakonczenie folder inside /home/dd4sts6d/domains/osprybarzowice.pl/public_html/images/zdjecia/ALBUMY/2010/Kursy-unijne/Zakonczenie/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.5.38
Cannot find ALBUMY/2010/Kursy-unijne/Szkolenia folder inside /home/dd4sts6d/domains/osprybarzowice.pl/public_html/images/zdjecia/ALBUMY/2010/Kursy-unijne/Szkolenia/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache/2
Client OS:Unknown
PHP:5.5.38

W miesiącu lipcu zakończyliśmy szkolenia z zakresu obsługi komputera w stopniu podstawowym i rozszerzonym dla 24 osób, które prowadził pan Adrian Hardek. Zostały one zorganizowane na wniosek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybarzowicach w ramach realizacji projektu „Zdobywamy nowe kwalifikacje u siebie” POKL.09.05.00-24-035/09. Wartość projektu to blisko 50 tys. zł.

W zakresie tego samego działania 12 mieszkanek Gminy Buczkowice zdobyły kwalifikacje w zakresie stylizacji paznokci, które prowadziła pani Grażyna Legun.

Dla uczestników wyżej wymienionych projektów została zorganizowana sala komputerowa oraz wydzielone zostało pomieszczenie na poddaszu w strażnicy, aby w warunkach niezależnych od statutowej działalności straży takie kursy mogły się odbywać.

Na przełomie lipca i sierpnia zakończono kursy prawa jazdy. Na te szkolenia pozyskano środki unijne w ramach projektu „Zdobywamy prawo jazdy u siebie” POKL.09.05.00-24-245/09, który umożliwił 14 mieszkańcom uzyskanie prawa jazdy kat. B, C, E+B, E+C w ramach w/w projektu. Wartość tego projektu to również kwota bliska 50 tys. zł.

Kursy te poprowadził Ośrodek Szkolenia Kierowców Halina i Bogusław Janek z Wilkowic.

Jedynymi parterami w pozyskiwaniu środków unijnych przez OSP w Rybarzowicach jest Edukacyjne Centrum Biznesu z Bielska-Białej pani Marta Nykiel-Nowak i pan Jarosław Nykiel.

Dotychczasowe pozyskiwanie środków unijnych przez OSP Rybarzowice zaowocowało ogólnie uzyskaniem lub podniesieniem kwalifikacji przez 69 mieszkańców Gminy Buczkowice.


 ZDJĘCIA ZE SZKOLEŃ:

ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA KURSÓW: