Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w strażnicy OSP Rybarzowice

Kurs pomocyW dniu 19 stycznia br. oficjalnie rozpoczął się kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w strażnicy OSP Rybarzowice. Jest on organizowany w ramach współpracy polsko-czeskiej w zakresie szkolenia strażaków-ratowników, a program nosi tytuł: ”Integracja polsko-czeska w zakresie podnoszenia kwalifikacji członków OSP etap II”- nr projektu PL.3.22/3.3.06/12.03450 Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Beskidy - Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Na spotkaniu obecni byli strażacy ochotnicy z Gminy Buczkowice, a także strażacy SDH Dobra z Republiki Czeskiej. Na kursie omawiane były sposoby udzielania pierwszej pomocy, a później zaprezentowany został sposób podejścia do poszkodowanego i ocena jego stanu zdrowia. Potem strażacy z Czech pokazali w jaki sposób oni udzielają pierwszej pomocy poszkodowanemu. Następnie reprezentanci wszystkich OSP biorących udział w kursie otrzymali pierwszą partię wyposażenia niezbędnego w ratowaniu ludzi oraz materiały promocyjne, które przekazał prezes OSP Rybarzowice dh Stanisław Górny.

Cały kurs w formie weekendowych spotkań trwać będzie do 6 kwietnia i zostanie zakończony egzaminem uprawniającym tychże strażaków do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.


IMGP6656.JPGIMGP6647.JPGIMGP6677.JPGIMGP6657.JPG