Powiatowy Dzień Strażaka

19 maja 2016 w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku Białej miały miejsce uroczystości powiatowe zarówno dla Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystościach które rozpoczęły się mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin w kościele na Leszczynach, uczestniczyła również delegacja z OSP Rybarzowice. Podczas uroczystego apelu, wiele słów uznania zarówno do strażaków PSP i OSP skierowali Komendant Śląski nadbryg. Marek Raczka i Komendant Miejski st. bryg Adam Caputa oraz Wiceprezes ZOW dh Jerzy Szkatuła oraz inni. Medalem Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego zostali odznaczeni druhowie z Rybarzowic- dh Kazimierz Górny oraz dh Stefan Chmiel. Wraz z naszymi strażakami odznaczeni zostali, Pani Alina Macher z gazety „ Mój Powiat” i Zdenek Kubina z SDH Rzeka z Republiki Czeskiej.

Medal Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego nadawany jest przez Kapitułę Medalu druhom których działalność wykracza poza własną jednostkę. Złotym Znakiem Związku OSP RP nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP odznaczony został dh Józef Distel, z kolei dh Ryszard Macura otrzymał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacnianiu Związku OSP RP.


Powiat_Dzien_Straz_2016_SG.jpgPowiat_Dzien_Straz_2016_SG_(2).jpgPowiat_Dzien_Straz_2016_SG_(8).jpgpow_straz_2016_BG_(2).jpgpow_straz_2016_BG_(4).jpgpow_straz_2016_BG_(6).jpg