Światowe Dni Młodzieży

W sobotę 23 lipca 2016 r. zabezpieczaliśmy spotkanie młodzieży z Francji, Rybarzowic i okolicznych wsi, w ramach ŚDM w Rybarzowicach.

6 druhów OSP Rybarzowice od 12.00 do 22.00 czuwało nad bezpieczeństwem uczestników. Naszym zadaniem było czuwanie nad bezpiecznym przemieszczaniem się zarówno zagranicznych gości jak również mieszkańców w obrębie Kościoła Parafialnego jak też terenu szkoły Podstawowej i Gimnazjum W Rybarzowicach.

Zadbaliśmy również o postawienie namiotu w którym zorganizowano punkt pomocy medycznej, ale także służył wielu aby schronić się przed słońcem w ten upalny sobotni dzień.

Na naszej strażnicy od środy kiedy przybyli do nas pielgrzymi ŚDM, zawiesiliśmy flagi, Polski i Unii Europejskiej, czego zabrakło na wielu instytucjach i nie tylko...

Na zakończenie pobytu młodzieży z Francji w Rybarzowicach, w niedzielę 24 lipca o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w języku polskim i francuskim, koncelebrowana przez polskich i francuskich księży.


SDM_R-ce_KC_(13).jpgSDM_R-ce_KC_(22).jpgSDM_R-ce_KC_(90).jpgSDM_R-ce_KC_(102).jpgSDM_R-ce_KC_(158).jpgSDM_R-ce_KC_(171).jpgSDM_R-ce_KC_(187).jpgSDM_R-ce_KC_(211).jpgSDM_R-ce_KC_(228).jpgSDM_R-ce_S.G_(2).jpg