Dzień Strażaka w Rybarzowicach - 2017

W tym roku z okazji Świętego Floriana – patrona strażaków –w dniu 3 maja o godz. 11.00 została odprawiona w naszym kościele parafialnym, msza święta w intencji strażaków ich rodzin oraz zmarłych druhów, oraz X rocznicy powstania Klubu Honorowych Krwiodawców przy OSP Rybarzowice, której przewodniczył ks. kanonik Władysław Urbańczyk. W swoim kazaniu wiele słów skierował do druhów OSP, jednocześnie dziękując im za codzienne czuwanie aby spieszyć z pomocą, a także za pracę na rzecz rybarzowickiej parafii.

Przed mszą została złożona symboliczna wiązanka na cmentarzu parafialnym pod Pomnikiem Niepodległości ku czci wszystkich zmarłych druhów z Rybarzowic.

W uroczystym apelu na placu strażnicy udział wzięli strażacy-ochotnicy z OSP Rybarzowice, władze wojewódzkie ZOSP RP - członek ZOW dh Mirosław Szemla, radni rady gminy- dh Barbara Magiera-Sadlik, dh Janusz Matlak. Uroczysty apel rozpoczął prezes OSP dh Stanisław Górny życzeniami i podziękowaniami skierowanymi do strażaków. Następnie dh Bogusław Gołąbek odczytał rozkaz nadania-medalu Za zasługi dla Pożarnictwa, Wysługi Lat oraz odznak srebrnych i brązowych Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Słowa uznania dla społecznej służby strażackiej a jednocześnie pięknego pielęgnowania postaw patriotycznych, skierowali zaproszeni przedstawiciele władz. Po apelu wszyscy zostali zaproszeni do strażnicy na poczęstunek.

Uroczystością dowodził dh Janusz Matlak.

Decyzją Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach nadano:

Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa:

-dh Piotr Januła – z 2016r

Decyzją Zarządu Oddz. Gminnego nadano Odznaki Za Wysługę Lat

45 lat - dh Kazimierz Kumor,
40 lat - dh Kazimierz Górny,
30 lat- dh Włodzimierz Bistyga,
20 lat - dh Piotr Januła,
15 lat- dh Ryszrd Ciężak, dh Łukasz Hańderek, dh Wojciech Januła
10 lat- dh Mateusz Moczek, dh Jakub Dobija
5 lat- druhowie- Paweł Pawlus, Tymoteusz Kropacz, Zając Marcin, Zając Jakub, Agata Górna, Joanna Pietrusiak, Katarzyna Matlak

Decyzją Zarządu Gminnego nadano odznaki Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

srebrna MDP- dh/ Izabela Biernat, Kornel Szczotka, Patryk Kubala, Konrad Migdał
brązowa MDP- dh/ Jakub Świerczek, Damian Mrowiec, Nadia Biernat, Gołąbek Marta


dzien_strazaka_2017_P_G_(1).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(4).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(8).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(11).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(14).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(16).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(18).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(21).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(27).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(28).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(35).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(39).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(40).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(47).jpgdzien_strazaka_2017_P_G_(51).jpg