II Otwarte Mistrzostwa Śląska w KPP Strażaków Ochotników

Przez trzy dni trwały zmagania 19 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z woj. śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Każda drużyna to 6-cio osobowa sekcja strażacka z samochodem strażackim. Mistrzostwa rozpoczęły się 08 października szkoleniem doskonalącym dla strażaków z zakresu kierowania ruchem drogowym. Od godz. 22.00 drużyny rozpoczęły rywalizację na zadaniach nocnych których symulacje miały miejsca w Wilkowicach, Kalnej i Godziszce. Kolejne zadania to zdarzenia w Jaworzu, Kozach i Kaniowie które zakończyły się w dniu następnym późnym popołudniem. Tych sześć zadań zostało sklasyfikowanych w kategorii Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wraz z zadaniami medycznymi były przeprowadzane zadania związane z działaniami typowo pożarniczymi.

Kolejny trzeci dzień to zmagania w klasyfikacji sprawnościowej na torze przeszkód w Bystrej, połączonej z testem z zakresu wiedzy pożarniczej i ruchu drogowego w OSP Rybarzowice. Całość zadań pożarniczych, sprawnościowych oraz testów sklasyfikowano w kategorii sprawnościowej. Bazą załóg była OSP Bystra. Wymienione epizody przygotowywały i zabezpieczały jednostki OSP z danej miejscowości. Również w trakcie Mistrzostw został przeprowadzony panel naukowy. Był to drugi element szkolenia skierowany zarówno do zawodników oraz komisji sędziowskich.

Organizatorami Mistrzostw była OSP Bystra i OSP Rybarzowice przy ścisłej współpracy z Komendą PSP w Bielsku Białej i Komenda Wojewódzką PSP w Katowicach oraz Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP- oddziałem wojewódzkim oraz powiatowym.

Zakończenie odbyło się w kinie Promyk w Bystrej w sobotę gdzie zostały wręczone świadectwa, dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich którzy wspierali to przedsięwzięcie. W trakcie tego spotkania, do wszystkich uczestników mistrzostw, przedstawicieli Firm i zaproszonych gości słowa uznania skierował I Wicewojewoda Śląski dh Mirosław Szemla, oraz Wójt gminy Wilkowice dh Mieczysław Rączka. Wśród gości zaproszonych obecna była Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Pani Katarzyna Adamiec, Komendant Miejski PSP W Bielsku Białej st. bryg Adam Caputa, członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP - Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jan Cholewa, radni Rady Powiatu Bielskiego. Komandorzy Mistrzostw- kpt. Jolanta Towarek z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz dr n. med. Wojciech Żurawiński ogłosili wyniki uzyskane przez drużyny OSP.

Również nasi strażacy Rybarzowic i z Bystrej startowali na tych Mistrzostwach jednak nie podlegali klasyfikacji ze względu na organizowanie Mistrzostw, co nie zwalniało ich z prawidłowego wykonywania zadań. Mistrzostwa te były dobrą okazją do promocji terenów Powiatu Bielskiego.

Załączniki:

  1. Klasyfikacja generalna KPP [format xlsx spakowane zip-em]
  2. Klasyfikacja generalna KPP [format pdf]
  3. Klasyfikacja sprawnościowa [format xlsx spakowane zip-em]
  4. Klasyfikacja sprawnościowa [format pdf]
 

DSC00260.jpgDSC00268.jpgDSC00286.jpgDSC00319.jpgDSC00325.jpgDSC00367.jpgDSC00386.jpgDSC00412.jpgDSC00449.jpgDSC00595.jpgDSC00392.jpgDSC00524.jpgIMGP9870.jpgIMGP9877.jpgIMGP9899.jpgIMGP9903.jpgIMGP9917.jpgIMGP9925.jpgIMGP9945.jpgIMGP9965.jpgIMGP9974.jpg