Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP - Seniorzy

2 września 2017 roku na boisku w Buczkowicach strażacy z Gminy Buczkowice i Wilkowice, rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych. Rozpoczęły się one o godzinie 9.00 zbiórką na płycie boiska. Zawody otworzył Komendant Gminny OSP wraz Wójtem Gminy Józefem Caputą oraz Prezesem Zarządu Gminnego OSP Zbigniewem Majcherczykiem. Również na zawodach obecny był wójt Gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, oraz wiceprezes ZOGm Wilkowic dh Jerzy Ślusarczyk. Drużyny brały udział w 3 konkurencjach. Pierwszą była sztafeta pożarnicza, drugą ćwiczenie musztry, a trzecią ćwiczenie bojowe.

Pierwszą i trzecią konkurencję sędziowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Bielska-Białej z sędzią głównym bryg. Witoldem Inerowiczem na czele. Ćwiczenie musztry oceniał Komendant Gminny OSP dh Stanisław Górny.

Klasyfikacja w Gminie Buczkowice przedstawiają się następująco:

Grupa A mężczyźni:

  1. OSP Rybarzowice
  2. OSP Buczkowice
  3. OSP Godziszka
  4. OSP Kalna

Grupa C kobiety:

  1. OSP Rybarzowice

W Gminie Wilkowice zwyciężyła drużyna z OSP Wilkowice.

Na zbiórce kończącej zawody głos zabrał sędzia główny odczytując protokół z przebiegu zawodów. Później głos zabrał Komendant Gminny, który podziękował za pomoc w zorganizowaniu i sprawnym przeprowadzeniu zawodów strażakom OSP z gminy oraz KM PSP w Bielsku Białej. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz okolicznościowe koszulki. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody zawody po drobnych korektach przebiegły sprawnie i bezpiecznie.

Rybarzowicką straż reprezentowali:

Drużyna Mężczyzn A: Kamil Ciszczoń, Daniel Góralczyk Tymoteusz Kropacz, Paweł Pawlus, Marek Ciurla, Tomasz Jakubiec, Paweł Pawlus, Marcin i Jakub Zając.

Drużyna kobiet C: Agata Górna, Honorata Hejny, Joanna Głowacz, Joanna Pietrusiak, Sylwia Mika- Ciężak, Karolina Mojżesz, Paulina Giercuszkiewicz, Katarzyna Matlak, Dominika Dadok.


Zawody_2017_BH.jpgzawody_2017_JM_(2).jpgzawody_2017_JM_(5).jpgzawody_2017_JM_(7).jpgzawody_2017_JM_(10).jpgzawody_2017_JM_(14).jpgzawody_2017_JM_(15).jpgzawody_2017_JM_(21).jpgZawody_2017_JM_40.jpgzawody_2017_SG_(38).jpg